Začínáme tvořit náš nový svět

Každý z nás má v životě okamžiky, kdy je šťastný a kdy ne. Prožíváme chvíle, které jsou příjemné, ale také velmi nepříjemné a ty bychom nejraději nikdy neprožili. Jaké by to ale bylo kdyby, jste uměli svůj život řídit tak, aby nepříjemných chvil ubývalo? Jak prožít většinu svého života ve štěstí a tak, aby ten váš svět okolo vás byl takový, jaký jej chcete mít vy? Ve všech knihách se to píše, každý kouč to říká, ale přesto většina lidí žije v chmurech, jsou nešťastni a prožívají oddělenost od ostatních.

samota

Navrhuji vám: přečtěte si můj příběh, jak jsem pochopil všechna slova a souvislosti s tvorbou vlastní reality. Není to žádné tajemství, přesto je tato pravda před námi maskována, abychom byli přesvědčeni, že není možné účinně řídit svůj život. Na světě jsou totiž i jiné entity a lidé, kteří vytváří realitu metrixu, který nám všem co nejvíce znemožňuje vidět sama sebe. Důvod je prostý, tito „vládci“ potřebují podmaněné osoby, které jim přináší vládu, moc a blahobyt. Naši svobodu záměrně omezují tím, že všemožně upoutávají naši pozornost okolním světem, abychom nepochopili, že náš vlastní vnitřní svět vytváří ten náš venkovní svět.

 

Nejlépe vše pochopíte na příkladu, který prožívám, žiji, ale začal jsem jej tvořit již před několika měsíci. Jak jsem již minule napsal, tak se mi vše v podnikání před třemi lety zhroutilo a upadl jsem do jakési vnitřní deprese. Pochopil jsem ale to, že jen užívat plodů práce nejde, že je třeba tvořit znova a dál. Vesmír nechce flákače a lenochy. Chce po nás, abychom tvořili pro prospěch ostatních. To jsem pochopil a začal zase více studovat jak osobní rozvoj, tak také duchovní otázky života.

 

Možná vás to překvapí, ale pochopte prosím tuto větu:

Každý člověk si  ,, teď ,,  tvoří svou realitu svého zítřejšího světa!

 

tvoříme si zítřek

 

Příklad: Tím, jak teď v tomto přítomném okamžiku přemýšlím, si vytvářím svůj svět, který mě bude obklopovat v blízké i vzdálené budoucnosti. Nezáleží na tom, jestli to tak chci nebo nechci, záleží na tom, o čem přemýšlím a co u toho cítím! To je zákon, jednoduchá věc, ale pro mě byla těžko pochopitelná!

 

Nemusíte měnit svůj život, nemusíte sebe změnit, ale potřebujete si být sama sebe vědomí a uvědomovat si svůj život a své myšlenky!

Uvědomění

 

 

To je to nejdůležitější, je to náročnější, ale je to možné! Představte si, že ráno vstanete proto, že máte chuť něco zajímavého udělat. Je jedno co to je, ale vy začnete dělat něco, co vás baví a co vás také naplňuje. Váš vnitřní pocit je spokojenost, radost a štěstí. Přesně to se mi často děje a mým úkolem je si tento stav uvědomovat a prohlubovat. Pak přijdu domů a řeknu mladší dceři „Jsi krásná“ a ta malinká tříletá osůbka mi odpoví „A ty jsi veselý tatínku. Maminko, tatínek je veselý“. A to je pro mne velký, silný okamžik, ale jen v případě, že si jej plně uvědomuji a prociťuji tuto úžasnou chvíli. Právě vzpomínka na takovou nebo podobnou událost mi navozuje stav štěstí i ve chvílích, kdy si uvědomím, že prožívám nepříjemnou a nechtěnou situaci. Proto je každého z nás důležité se naučit „být si vědom svých myšlenek a pocitů“, které utváří naši příští budoucnost!

 

Pokračování příště a lajkujte, když se vám to líbí  …………………

 

 

Share Button

Leave a Reply