Vánoce NE jsou tajemné

Právě naopak

Nechce se vám číst?      Zapněte si článek k poslechu v MP3

.

Všude na internetu si může každý z vás najít mnoho tezí, pohádek a pravd o období vánoc z dřívějších dob.

Milý čtenáři, nabízím ti jiný úhel pohledu na Štědrý den. Takový úhel pohledu, který je nekonvenční a právě naopak je jen o Tobě samém.

Jako dítě, jsem začal vánoce přímo nesnášet. Vždy na Štědrý den začali rodiče vyvíjet obrovský tlak, aby vše bylo dokonalé. Jenže díky tomu, se oba naši rodičové hádali více, než kdy jindy. Pamatuju si, jak maminka říkávala, že vánoce jsou svátky klidu a míru, ale od rána měla naopak vztek, že všechny věci nejsou tak, jak by si přála. Jako chlapec jsem tomu nerozuměl a v pozdějším věku, jsem utíkal před vánoci jinam, pryč z domova.

Dnes už vím, že už tehdy během osmdesátých let minulého století, byl vyvíjen tlak společnosti na dokonalost vnějšího světa. A proto i mí rodiče, chtěli mít vše „navenek“ dokonalé, ale uvnitř sebe šli proti vnitřním pocitům.

Jak šla léta, zažíval jsem nové zkušenosti s vánocemi. Zažil jsem nakupování dárků na poslední chvíli, plné obrovské nákupní koše s jídlem a věcmi, za několik tisíc nakoupených v obchoďáku, ale také vánoce, které jsem prožil naprosto o samotě. A právě letos, vánoce v roce 2017, jsou pro mě ve znamení velkých změn a úspěchů. Snad proto, mám možnost Štědrý den prožít opět sám.

V tuto chvíli ti drahý čtenáři připadám divně, stejně jako každému, komu jsem o svém záměru řekl. Prožít Štědrý den sám, jen o samotě se sebou? Toto je pro mě samého ten největší dar, který můžu dostat, a toto sděluji zcela upřímně a s láskou každému, kdo mi chce porozumět.

Z mého úhlu pohledu vnímám Štědrý den, jako nejsilnější den v roce, den kdy každý, kdo má odvahu, může pohlédnout do svých nejtemnějších koutů vlastního já. Do nejskrytějších emočních zranění, až na dno své vlastní temnoty a skrytých temných přání, která jindy potlačuje, skrývá a zametá, aby je ani on sám neviděl.

Co to přinese?

Prožitím svých hlubokých emocí, právě v tak silný energetický den, se uvolní smutek, lítost, vášně a všechny emoční brzdy v nás samých! Právě tato síla podpořená energií Štědrého dne, pak každého odvážlivce vynese do vysokých vybrací lásky k sobě samému a ke všemu, co každého z nás obklopuje. Toto je z mého úhlu pohledu to největší tajemství vánoc! Ponořit se do vlastního světa a tam dojít k poznání temnoty, které pak na Štědrý večer umožní vytrysknutí obrovského proudu lásky a smíření.

Takto já spatřuji odkaz vánoc:  „Ponořme se hluboce do svých pocitů, do nejtemnějších koutů, abychom při Štědrovečerní večeři mohli plně a čistě rozvinout lásku ke svým bližním a to i na dálku“. Tento vnitřní pocit lásky, je nám pak připomínkou naší zkušenosti v dalším období roku, do dalších vánoc. Připomínkou toho, že Štědrý den nemusí být jeden den v roce, ale záleží jen na našem rozhodnutí, jak další všední dny můžeme prožívat v každém okamžiku do nového Štědrého dne!

Právě systém – metrix nebo jestli chceš tak církve, to jsou původci hesel jako například „ o vánocích nemá být nikdo sám“, ale opak je pravdou! Důvodem těchto hesel, je právě to, aby většina jejich oveček, byla zaměřena na nákupní šílenství, na dokonalé vánoce podle předlohy z filmů a obrázků dokonalé rodiny, jak to má podle nich správně být – to je velmi silný program do nás vtloukaný možná už přes tisíce let. Proto před vánocemi útočí reklamy na citlivá srdce žen a vedou je k pomoci druhým, aby se ony necítily tak samy.

Už je ti to jasnější můj milý čtenáři? Už tušíš proč to tak je?

Ano, je to proto, aby co nejméně lidiček našlo štěstí a lásku v sobě! A právě naopak, aby štěstí a lásku hledali u svých bližních tam venku, kde ji mohou najít pouze na krátký čas. Aby všichni byli spolu, ale hlavně aby nebyli sami se sebou. Aby nemohli odejít do kouta a meditovat o síle Štědrého dne, který pomáhá jen v tichu a samotě vyčistit chmury a těžké pocity z minulých všedních dnů, pro uvolnění vnitřní štědrosti a lásky do dnů nových, které přichází.

Proto se vší úctou a pokorou dnes děkuji za svůj Štědrý den, který prožívám sám se sebou, bez svých malých dětí, bez partnerky, bez rodičů a sám, děkuji.

Každému odvážlivci přeji tuto zkušenost, prožít těchto 24 hodin v samotě a podle svých představ dokonalého Štědrého dne. Nechť ráno sestoupí hluboko do svého nitra, a pak při večerní slavnosti nechá vytrysknout vlastní očistný proud lásky.

Tento hluboký prožitek nelze slovy popsat, můžeš jej pouze zažít.

Ať štěstí, láska a radost nás všechny provází.

Share Button

Leave a Reply