Tajemství mládí a štíhlé postavy odhaleno!!!

weather-and-natureJe sychravý podvečer, do oken ťuká déšť, v krbu plápolají příjemně hřejivé plameny, vy sedíte pohodlně s přivřenýma očima v křesle a necháváte se unést do tajemného světa snů a představ. Přichází vám myšlenka na vaše mládí „Sen, nebo realita“? Je to tak dávno?! Ne, není, vždyť je to jen dvacet let!? To byl život!

.

Čtyřicet nebo více let života a z pohledu věku naší země je to tak málo. Vždyť teď ve čtyřiceti by lidé měli být stále plní elánu, energie a chuti do života. Pokud vezmeme průměrný věk lidí v naší zemi, tak jste přibližně v polovině svého života. Hm, ale všichni vrstevníci říkají, že mají teď syndrom vyhoření, že už to není, co to bývalo a že mají civilizační choroby. Jsem na tom možná podobně!?

.

Jak to, že za tak krátkou dobu, pouhých dvacet let života se mé tělo tak změnilo? Vždyť v nějakém časákudědek psali, že se během sedmi let všechny buňky těla obnoví a vymění za nové. Jak to, že to u mě nefunguje a spíše mi narostly nové, tučné buňky a minimálně je jich dvacet kilo na víc? Cítím se nemotorně, každou chvíli mě něco bolí a doktoři mě pořád posílají na samá nepříjemná vyšetření s diagnózou „ jste v pořádku, nic jsme nenašli“.  Jenže oni moji bolest necítí, tak se jim to mluví a to je pořád keců „ Máte zvýšený cholesterol, pozor na cukrovku, měl byste zhubnout, no už nejste mladík, tak co byste chtěl, zvykejte si!“

.

Jo, ve dvaceti, to bylo jiné tělíčko, hbité, štíhlé a bez bolestí. A těch aktivit co jsme zažili, průšvihů a legrace. Sem tam nějaká zlomeninka, odřenina, ale jinak paráda, vše se hned zahojilo a rychle na další pařbu. A co jich bylo, skoro každý víkend a ani spát se nemuselo, hned z večírku do práce a vše se dalo vydržet. Ale dnes? Dnes už to tak nejde. Pobolívají klouby, záda a přes velké břicho se nemůžu ani ohnout. Těch dvacet let hýření, alkoholu, cigaret a mnoho dobrého jídla je na mém těle opravdu poznat.

.

MládíJaké by to ale bylo, kdybyste měli svých čtyřicet, padesát, šedesát i víc, ale cítili byste se na dvacet? Vaše tělo by bylo štíhlé, ohebné bez bolestí a bez všech těch civilizačních chorob. Žádní doktoři, žádné nemocnice a vy stále svěží a plní elánu. Zkuste se do toho vžít. To je pocit, co? Být stále atraktivní i ve vysokém věku, třeba jako je Karel Gott nebo Helena Vondráčková, kteří stále vystupují na podiu a jsou ve svých životech pořád aktivní. Jak to ale dokázali? Co děláte jinak, než oni? Kdo za to může? Co s tím dělat? Kdo vám poradí?

.

Nikdo!! Jen vy sami si můžete pomoci!!!  Nikdo to za vás neudělá! Tak to v životě prostě je. Jde jen o to, stanovit si vaše priority a pak můžete hned několika způsoby začít přemýšlet a dělat věci jinak. Ale jak jinak? Například přestanete slepě věřit doktorům a začnete si jejich diagnózy sami prověřovat, jestli to je opravdu tak, jak vás přesvědčují. Jestli náhodou neexistuje jiná možnost, jak zlepšit kvalitu vašeho života bez bolesti a vrátit se k mladické pružnosti těla. Ano, oni doktoři přece tolik let studovali, vše vědí nejlépe a ještě navíc nemají rádi, když se pacient moc ptá a nedej bože, když se vzdělává sám. To jsou hned pěkně naštvaní a okamžitě vás peskují, co že si jim to dovolujete radit, když jste bez lékařského diplomu. Také máte takovou zkušenost?

.

V lepším případě jim nic říkat nebudete a začnete se vzdělávat i bez jejich svolení! Vždyť na to má každý doktorz nás právo a v dnešní době internetu vás ve vzdělávání nikdo nemůže zastavit ani omezit! Vlastně může!! A to jste vy sami!!! Proč? Protože se vám možná nechce, nebo máte na internetu spoustu lepší zábavy, třeba na facebooku či na youtube, které se vám zdají zábavnější, než studování webů, jak zlepšit vaše zdraví a prodloužit si život.

Ne, tak v tomto nemám pravdu! Vy nejste takoví! A jak to vím? Už jenom proto, že jste dočetli tento článek až sem! To je důkaz toho, že to se sebou myslíte vážně a že chcete svůj život prožít ve zdraví a hojnosti. Proto vám teď sdělím to tajemství, které až takové tajemství vlastně zase není. Píše se o něm totiž všude a všichni o něm mluví, přesto, nebo právě proto jej vlastně neslyšíme.

Tak dávejte pozor a čtěte: „Vaše zdraví a mládí začíná ve vašich myšlenkách, zlepšuje se tím, co jíte a projevuje se tak, jak moc se máte rádi“! Pro Vás asi nic nového, přesto si rozebereme celou cestu a navrhneme řešení. Jakou cestu? Ano cestu, být zdravý, mladý a svěží, to je životní cesta. Můžete mít nadváhu a přesto být šťastní, zdraví a s mladickým vzhledem. Co je to za blbost? Není to blbost, ale cesta!

.

Celý lidský život je cesta od narození po smrt. Smrt patří k životu stejně jako narození, ale někteří lidé mohou projít po cestě svého života jinak, než většina. Vše začíná v naší hlavě, tak jak nás to naučili rodiče, učitelé a kamarádi. Když totiž od dětství slyšíme okolo sebe, že ve čtyřiceti začíná stárnutí, bereme to jako mozekpravdu. Pravdu, která není naše zkušenost, ale je to dogma, které se stalo veřejným pravidlem. Co když to tak ale nemusí být? „ Pravda je to, co vy sami považujete za pravdu“! To znamená, že když ve svých myšlenkách přijmete novou možnost, že „ Od čtyřiceti se člověku zlepšuje zdraví a zpomaluje stárnutí“, vytvoříte si pravdu novou! Není to tak jednoduché, ale ani život není jednoduchý, proč to ale nezkusit. Vždyť si to jen představte, jaké by to bylo, kdybyste opravdu od teď začali být štíhlejší, energičtější a mladší! Příjemné, co? Cítíte ten hřejivý pocit? Tak si to od teď a už napořád představujte každý den ráno, hned po probuzení a večer, těsně před spaním. Ano, začněte s tím hned teď a provádějte toto cvičení pravidelně každý den!

.

K myšlenkám přidejte změnu ve stravování! Jak? Přidat více zeleniny? Že to slýcháte pořád dokola? Ano, ale to asi pro to, protože je to pravda. Vyměňte ve svých porcích jídla všechny sacharidy za zeleninu a velmi brzy začnete ubývat na váze a začnete mít více energie. Při konzumaci sacharidů vždy naroste v těle množství energie, kterou by mělo tělo využít k fyzické aktivitě. Pokud byste pracovali jako kopáči a kopali výkop, vaše tělo spotřebuje energii ze sacharidů na pokrytí spotřebované energie fyzickou prací. Ale v případě, že pracujete v kanceláři a vaše jediná aktivita před obědem je klepání prsty do klávesnice, pak zeleninavašich šest knedlíků spořádaných na oběd vytvoří energii, která je jaksi navíc! No a co s ní tělo udělá? No co, odloží ji a uloží do tuků, kterými obaluje toxiny, aby tyto toxiny nemohly v těle škodit. Dalo by se také říci, že vaše tělo nemá dost energie na vyplavení přebytečné energie a toxinů z těla ven. Je to paradox co? Ona totiž energie ze sacharidů potřebuje v těle okamžité spotřebování, jinak se ukládá. Po takovém obědě jen funíte, rozepínáte pásek a nemůžete se hýbat. Kdyby tak šlo si dát dvacet! A co to udělat jinak? Jaké by to bylo dát si třeba místo knedlíků napařený květák nebo brokolici, které zalijete smetanovou omáčkou? To by ten oběd měl jistě jinou energii, co? No, zkuste to! Určitě to dokážete. Pak se musíte jen rozhodnout, co vám dělá lépe a při jakém jídle jste více čilí. Takové jídlo vás opravdu omlazuje a zeštíhluje.

.

Jakmile začnete postupně měnit své stravovací návyky, tak se začne projevovat poslední kousek skládačky na vaší cestě ke zdraví. Tím je láska k sobě! Vždyť proč byste to všechno dělali? Proč máte měnit svůj zajetý způsob života? Proč se trápit s vymýšlením jídla se zeleninou? Začnete to dělat jedině proto, že se budete mít více rádi! A dělejte to hned teď, mějte se rádi a dopřejte si ten pocit, když je vám skvěle, lidé si vás váží láskaa obdivují vás, jak jste štíhlí a mladí. No nečekejte, dělejte to a představte si vaši omlazenou pokožku, vaše pružné tělo, vaše milování s partnerem. Cítíte ten pocit, jaké by to bylo, kdyby to takové bylo? To je ono, to ten pocit je ta pravá láska vás samých k sobě! Tento pocit si svou představou o sobě vyvolávejte co nejčastěji každý den a tento pocit vás dovede právě k vašemu cíli na vaší nové cestě v životě. Váš cíl může být „ rovnováha vašeho zdraví“, ale to je jen návrh, jak to vše můžete udělat. Jaké by to mohlo být krásné ve vašem životě bez doktorů, nemocnic, bez nadváhy a žít život i v padesáti, šedesáti, sedmdesáti, osmdesáti i ve vyšším věku tak, abyste se cítili skvěle.

.

V podobných tématech budeme stále pokračovat a zaměříme se i na to, jak vám můžou byliny pomoci na vaší cestě ke šťastnějšímu životu bez nadváhy. Sám jsem se inspiroval ve skvělém online kurzu Jirky Vokáče Čmolíka s názvem „Neurorestart peníze“ a sám jsem jej dvakrát úspěšně prošel. Proto tento kurz můžu každému člověku vřele doporučit!

Share Button

Leave a Reply