Myslíš, že vůbec něco takovýho je možný ……….

Před časem se mi ozval kamarád, že by potřeboval poradit. Po jeho telefonátu následoval email s tímto zněním:

Ahoj Libore,
jak jsme se domluvili, posílám email ohledně očistné kůry.
Jak jsem říkal, nemám žádný konkrétní problém, ale po těch desítkách let, dnešní stravě,
dnešním životní prostředí atd. musí být tělo dost zanešený a já ho chci postupně kompletně vyčistit.

.
Je mi jasný, že se to musí dělat postupně a že to nebude hotový za pár týdnů.
Na druhou stranu nemám moc času abych se tomu mohl podrobně a pořádně věnovat a proto mě napadla tahle možnost – postupná dlouhodobá „bylinková“ nebo čajová nebo, jak bych to nazval, kůra.

Myslíš, že vůbec něco takovýho je možný a má nějakou slušnou účinnost? Popř. dovedl bys dát takou kůru dohromady?

Měj se fajn a zatím ahoj

.
Z mého pohledu a zkušeností, je něco takovýho možný, ale já se zeptám trochu jinak.

„Jsi ty ochoten ve svém náročném a uspěchaném životě najít pár chvil sám pro sebe?“

Pokud sis odpověděl „ANO“, pak čti dále tyto řádky. Jinak se zbytečně nezdržuj a běž pracovat.

Od malého miminka procházíme všichni životem a postupně získáváme různé návyky a to jak v rodině, tak ve škole a v dospělosti, pak ve společnosti a především z televize a rádia. Jsme zahlceni informacemi co je a co není zdravé, máme jíst více zeleniny méně masa. Jak to ale změnit, když v každém obchodňáku na nás svítí obrovské cedule se slevami na vepřové a kuřecí maso, zato zeleninu zlevní, až už nevypadá věru vábně! Já sám si ale nedělám žádné iluze o tom, že by zelenina prodávaná v těchto obchodňácích byla nějak vyjimečně zdravější než ono maso. Na internetu jsou dostupné zprávy o genetickém upravování právě veškeré zeleniny a nejen soji, jak nám chtějí namluvit.

Co nám tedy může pomoci v očistné kůře? Podle mne je to denní dávka bylin z přírody v naší stravě!

Je několik možností, jak používat přírodu k očistě těla. Prvním, tím nejlevnějším a nejjednodušším je využít vše, co máme k dispozici okolo sebe, ale pozor! Bude vás to stát nějaký čas.

Samy roční cykly nám naznačují, jak to vlastně je. Na jaře vše pučí, roste a je čerstvé a naše tělo potřebuje nejvíce čistit, to nám ukazuje, že právě teď je čas a největší síla v bylinách. V létě máme k jídlu spousty úžasných plodů, které nás také čistí a ozdravují. Na podzim sklízíme plody, které uskladníme na zimu, ale užíváme si plodů žní. No a v zimě naše těla odpočívají, jsou zpomalená a připravují se na jaro, kdy se znova očistí, ale jen, když jim to my sami dovolíme.

Tak teď na jaře a to až do pozdního léta můžete do jídel přidávat pampelišku květ, list i kořen, který je nejúčinnější a zároveň nejvíce na chuť hořký. Listy jsou méně hořké a květy už jen minimálně.

 

.

.

Další je kopřiva, bylina, která roste všude na mezích, okrajích lesů a luk, kde najdete také svízel přítulu, který je znám spíše jako plevel. Hledejte taky na jaře hojně rostoucí jitrocel, řebříček nebo květ sedmikrásky. Nebudu zde vyjmenovávat účinky těchto bylin s tím, co obsahují, to si lehce najdete kdekoli na internetu.

 

 

Důležitější je, co s nimi, aby byly poživatelné a přinášeli nám co největší užitek.

Kopřivu zbavíte pálivosti, když ji necháte zavadnout, nebo rovnou přelijete vřelou vodou a pak ji v přiměřeném množství přidáte do syrových salátů zároveň s pampeliškou a svízelí.

 

 

Když máte byliny čerstvé, tak pokrájené na půlcentimetrové kousky je můžete přidat snad do všech jídel, která běžně připravujete. Vynikající jsou do polévek, gulášů, některých omáček kdy je přidáte na konci restování zeleniny a zlepšíte jimi základ. Výborné je přidat pokrájené byliny při vaření k rýži, k bramborám, ke špagetám a přílohy použít k jídlu i s bylinami. Osobně vývar z brambor nebo špaget scedím a po té používám do polévky, která je pak o to bohatější. Byliny do vývarů předají nejen svou chuť, ale také své účinné látky, které se přirozeným způsobem dostanou do vašeho těla a tam pak vykonávají svou práci při očistě těla. Využijte svou veškerou kreativitu a přidávejte byliny do všech jídel.

 

 

Princip je v tom, že denně jíte přiměřené množství bylin po dobu několika měsíců. Tím následně a neúnavně působí látky s kopřivy, pampelišky, řebříčku, jitrocele a svízele na celý systém vnitřních orgánů i tělních tekutin. To ve své podstatě denně čistí naše tělo a je to ta nejpřirozenější očistná kůra. Pozor, nelze se předávkovat! K tomu patří denně vypít litr až dva čisté nechlorované vody třeba ze studánky ochucené třeba několika kapkami citronové šťávy. Nemáte-li jistotu bakteriologické čistoty vody ze studáneček, naberte ji do petky a nechejte v mrazáku přemrazit, pak ji rozmrazte a pijte.

Jen připomenu, že i psi a kočky pojídají trávu ve chvíli, kdy cítí, že to jejich tělo potřebuje a nikdo je to neučí.

 

 

Další způsob je pořídit si očistné byliny a čaje, ty pak vnitřně užívat po dobu, jak je doporučeno. Opět bych vám navrhl sušenou kopřivu v podobě jemného prášku, který má mimo spousty důležitých látek také schopnost na sebe vázat škodliviny jak z krve, tak ze střev a vyloučit je z těla ven. Potom na játra opět prášek z kořene pampelišky, který je vhodný používat v tobolkách z důvodu jeho hořkosti. A jako poslední 0,3 litru denně čaje Nobillises, který čistí lymfu a umožňuje tak škodlivinám lépe odcházet z těla ven.

 

Objednat si tuto směs bylin zatím můžete pouze na mém mailu libordolezel@centrum.cz

 

A co bylinky pěstované doma v truhlíku?

Jsou výborné jako koření a doplněk v kuchyni, ale jejich očistný účinek je malý. Je to proto, že doma na balkoně bytu uprostřed sídliště nebo v domě kde bydlíte i na vesnici, chybí těmto rostlinkám výživná energie zemských živlů, ale zato obsahují energie lidí, kterých je v jejich okolí příliš.

 

 

Proto vám doporučuji 1 x týdně vyrazit do lesa, na louky, nebo kde to máte rádi. Tam, kde je relativně čisto, kde moc lidí často nechodí, kde auta jezdí minimálně. Takové své místečko, kde jsou víly, skřítkové a Elfové. Tam na takových místech jsou ty pravé byliny, které vám do jídla vnesou energii lesů, luk a všech živlů, které naše Země nabízí a dává jim domov. Byliny nepůsobí jen tím, co fyzicky obsahují! Mají svou energii a právě energie pomáhá našim tělům se rozpomenout na to, jak je to správně, když jsou naše těla zdravá. U silnic, na sídlišti nebo v městském parku je tato energie potlačena velkými negativními emocemi, které na těchto bylinách ulpívají a pro éterické nám neviditelné bytosti je velmi náročné byliny na těchto místech očistit.

 

 

To je důvod, proč bychom měli před sběrem bylin v lese nebo na palouku požádat všechny bytosti o svolení. A věřte, že vám rádi vyhoví a znova vás pozvou, když při odchodu s pokorou poděkujete za dary, které vám daly. Jak říkám, nasbírejte si množství bylin třeba na celý týden a doma byliny uložte v chladu a používejte je pro vaše očištění těla. I když jsou povadlé, nebo zaschlé ponechají si svou energii, sílu i účinné látky a vy je tak můžete používat mnoho dalších dnů.

Další moje osobní zkušenosti zase příště …………..

Share Button

Leave a Reply