Dyť nemáš odpracované roky na důchod!

Přesně toto je nejčastější odpověď mých přátel na mou poznámku, že můj život směřuje přesně k tomu, že letos půjdu do důchodu, když vše dopadne podle mých představ.

Ano, je to pro mnoho lidí nepředstavitelné, že bych mohl jít ve svých 44 letech do důchodu a to naprosto zdráv a ve skvělé fyzické formě! Blábol nebo fantasmagorie? Ne, pouze realita „mého“ života a „mého“ světa, který mě obklopuje!

Věřím, že v mém příběhu mnoho z vás najde inspirativní myšlenky a okamžiky pro obohacení svého vlastního života.

Libor Doležel

Přečtěte si, jak jsem k důchodu přišel i když to trvalo “pouze“ 25 let.

 

Po roce 1989 se začaly v České republice překládat a vydávat knihy, ve kterých byly popsány nové pohledy na svět, na člověka a na možnosti, co je možné v životě jednotlivce dokázat. Studoval jsem nejen nové knihy o bylinách, ale dostala se mi tehdy do rukou i kniha od Napoleona Hilla – Myšlením k bohatství, která mi dala první základy k “jinému myšlení“, než jak byli zvyklí myslet mí předkové a ostatní lidé, kteří mě obklopovali.

Představte si sami sebe, jak jste se cítili ve svých 20 letech!

.

Kolik jste měli elánu, vizí a co vše jste chtěli dokázat! Vzpomeňte na tu energii, se kterou jste šli do všeho a často i po hlavě! Stejně tak i já jsem šel do nových věcí, o kterých jsem byl přesvědčen, že mi přinesou usnadnění práce, zkrácení času potřebného pro práci a finanční zisk.

Začal jsem pracovat na gruntu mých rodičů jako soukromý zemědělec a budoval moderní rodinnou farmu. Přesto, že jsem využíval poznatky z knihy Myšlením k bohatství, tak se mi nepodařilo vybudovat úspěšný podnik, protože koncem devadesátých let minulého století byl obrovský tlak na snižování cen zemědělských komodit vlivem dotovaných potravin ze zahraničí.

V nejtěžším období mi pomohl kamarád Jirka a začal jsem nákladním autem navážet na jeho stavby materiál. Tady jsem začal využívat naplno všechny informace z knih a z plodů své práce jsem postupně kupoval nemovitosti, o které v té době neměl nikdo zájem. Mí nejbližší to nechápali a v té době jsem jim nedokázal vysvětlit všechny naučené principy, jak „peníze dělají peníze“. Často jsem slýchal – vyhazuješ peníze, dovolenou nekoupíš, na co to budeš mít? Tehdy jsem ještě neznal knihy Kiyosakiho, ale už jsem podle těchto principů investoval.

Popravdě jsem ani já přesně nerozuměl, co to znamená „peníze dělají peníze“!

.

Jak šel čas, učil jsem se dále, studoval, chodil na semináře, obchodoval na burze a využíval všech možností jak znásobit kapitál. Nebyl nijak velký, mám stále i hypotéky a úvěry, ale bez nich bych k důchodu ve 44 letech těžko došel.

Velký zlom nastal před třemi roky.

Představte si, že máte fungující firmu se čtyřmi obory podnikání a ve výsledku vám vše přináší pravidelný plat a vyšší příjmy než je průměrná mzda v ČR. Už tak moc pracovat nemusíte a vše funguje v zajetých kolejích tak nějak samo.

Tak a teď si představte, že během tří měsíců o všechny obchody a příjmy přijdete vlivem okolností, které nelze ovlivnit a změnit. Osud? Karma? Co dělat? Dcera má dva roky a druhé mimčo na cestě, jak je uživím? Zažili jste někdy něco podobného?

.

Nějaký čas jsem se s tím pral, pak jsem rezignoval a začal se znova učit, studovat a tvořit nový projekt „Rovnováha zdraví“ s vědomím, že mi tento projekt „musí uživit rodinu“! Víte, jaký je to na člověka tlak? Zažili jste to nebo dovedete si to představit? Nikomu to nepřeju! Právě pod tímto tlakem jsem nebyl schopen vidět širší souvislosti a tak jsem ještě na jaře 2014 nakoupil vepře na výkrm, býky na výkrm a pracoval na poli jako zemědělec, abych „uživil rodinu“ a při tom všem jsem vyráběl směsi z bylin, prodával a dělal marketing!

Jak bláhové! Když jsem vše prodal a spočítal, zjistil jsem, že můj měsíční příjem dělá 3.000,- Kč čistého s prací každý den, pátek svátek pořád od rána do večera a nemám čas ani na naše holčičky! Záviděl jsem ženě, že s nimi může jít na procházku a já jezdil s traktorem po poli, abych je „uživil“!

Víte jaké to je, když děláte něco, co nemá žádný smysl a vy přesto nevíte co dělat, aby jste to změnili?

.

Tak soustředěně jsem na to myslel, až jsem uviděl jak z toho ven! A víte, co to bylo? Přesně toto: „PRONAJMI TO“! V prvních dnech a měsících mě napadaly různé možnosti a scénáře jak to udělat a samozřejmě to vše dopadlo jinak, než jsem si myslel, ale jde o to, co jsem se z toho naučil!

Je zbytečné příliš spěchat s vyřešením situace, která potřebuje několik měsíců, aby se sama utřepala k mé spokojenosti!

.

Musím opustit staré a zaběhlé, aby se mohlo uvolnit místo pro nové a prosperující!

.

Já svým myšlením tvořím svou vlastní realitu světa, který mě obklopuje!

.

Právě to poslední a třetí uvědomění je největší a nejsilnější za celý můj dosavadní život. Mnoho let jsem mu nerozuměl, i když jsem jej znal a ve spoustě knih se o něm psalo, přesto jsem si nedovedl představit, jak můžu ovlivnit realitu, která se mi v mém životě nelíbí. Nechápal jsem, jak ji někdo může změnit! Vy tomu rozumíte? Víte jak to udělat, aby se věci děly podle toho jak vy chcete? Nevíte? Pak neváhejte a pište mi do komentářů, jestli chcete článek na toto téma – jak začít účinně ovlivňovat svou realitu svého světa!

Je to pouze několik týdnů co testuji a přesně mířím na ovlivňování reality mého světa, ale už teď vám můžu říct, že to funguje a že svět je okolo mě takový, jaký bych jej chtěl mít. Největším překvapením je, že nemusím nic dělat! Vlastně není to tak úplně za nic, ale není to ani tak náročné. Chcete to také znát? Napište si o to, rád vám sdělím své zkušenosti!

A jaký že si ten důchod vlastně tvořím?

.

Víte tím, že jsem přestal chovat zvířata na maso a pěstovat plodiny na poli starým způsobem, přestal jsem potřebovat dílnu na opravy zemědělských strojů. Pořád farmaříme, ale zůstal nám jen chov koní a seno nám sklidí službou kluci ze sousední farmy. V budově kde žijeme, se mi tak ukázaly prostory a možnosti, jak je mohu nově pronajmout. Ano investoval jsem další peníze, ale také se k tomu objevily možnosti jak snížit splátky hypotéky a zrušit některá pojištění. Tím se mi snížily měsíční platby na náklady o 50%, dále jsem pak pronajal prostory, které jsem využíval pouze omezeně a o jejichž nákupu mí nejmilovanější silně pochybovali. Vše dohromady mi teď přináší příjmy, které plně zabezpečí naši rodinu, naše koníčky i další investice – rezervy a já teď můžu projekt „Rovnováha zdraví“ tvořit pro radost a ne pro peníze!

Soustředit se na jednu věc!

.

To je důvod proč jsem už přes dva měsíce nenapsal na web žádný článek ani o bylinách, ani o hubnutí nebo o zdraví. Soustředil jsem se na rekonstrukci budovy k pronájmu, což teď přináší postupně své ovoce. Stejně tak se zase začnu plně soustředit na jednu věc – nový web libordolezel.cz, který mám již předpřipravený.

A hlavně, způsob jak jsem o všem začal přemýšlet, mi přinesl naprosto perfektní možnost, jak dlouhodobě zabezpečit rodinu s minimálním úsilím. O tom píše mnoho autorů a je přeloženo hodně knih, jen to správně pochopit a najít.

Touto cestou děkuji sám sobě, upřímně a se vší vážností, protože bez sama sebe bych nikdy k tomuto uvědomění nedošel. A s velkou úctou děkuji za všechny ty učitele, které okolo sebe mám včetně vás všech, kteří čtete tyto řádky, DĚKUJI!

Vy, kdo chcete článek o tom jak si tvořit okolo sebe svět, který je podle vašich představ, napište mi na admin@rovnovahazdravi.cz nebo do komentářů pod tímto článkem.

 

Share Button

Leave a Reply